Seçim öncesi iktidara muhalif bir partinin Ortaca Belediyesi’ni kazanması halinde, Belediye’nin işlettiği İztuzu Plajı’nın karadan gidilen bölümü ile yine belediyenin işlettiği Sarıgerme Plajı’nın belediyeye verilmeyeceği iddiaları gündemdeydi.

CHP’den Evren Tezcan’ın Belediye Başkanı seçilmesi ile seçim sonrası sözleşmesi bitecek olan her iki plajın akibeti merak konusuydu. Konu ile ilgili olarak Belediye Başkanı Tezcan ve Belediye Meclis üyeleri Ankara’da yoğun bir çalışma yürüttü. Bugün son dakika bilgisine göre Ortaca Belediyesi, 31 Mayıs 2024’de sözleşme süreleri sona erecek olan İztuzu Plajı Kara Bölümü ile Sarıgerme Plajı’nın sözleşme süresini 5 yıl daha uzattı.

Ortaca Belediyesi ve MUÇEV LTD. ŞTİ. arasında yapılan sözleşmeyle her iki plajı da Ortaca Belediyesi’nin iştiraki DALBEL işletecek.

Muğla'da Turizm Planlama ve Strateji Geliştirme Platformu kuruluyor Muğla'da Turizm Planlama ve Strateji Geliştirme Platformu kuruluyor

Sözleşmeyi imzalayan Ortaca Belediye Başkanı Evren Tezcan, “Vatandaşlarımızın merakla beklediği İztuzu plajı kara bölümü ve Sarıgerme plajı’nın sözleşmesini Ankara'da MUÇEV LTD. ŞTİ. ile 30 Mayıs 2029 tarihine kadar işletilmek üzere imzaladık. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. İlçemize hayırlı olsun” dedi.

Editör: Haber Merkezi