Muglayerelhaber.com’da  yer alan habere göre, CHP’nin Muğla nezdinde en fazla aday adayı olan ilçeler arasında yer alan Ortaca’da son gün sürpriz bir isim Ortaca Belediye Başkan Aday Adaylığı için başvuruda bulundu. Aslen Ortaca’lı olan Yunus Emre Armağan, CHP Belediye Başkan Aday Adaylığı için başvuruda bulundu. Uzun yıllardır Ankara’da yaşayan iş insanı Yunus Emre Armağan, İmamoğlu ailesine de yakınlığı ile bilinen bir isim.

ORTACAYI TURİZM MARKASI HALİNE GETİRMEK İSTİYORUM

CHP İlçe Başkanlığı’na başvuru dilekçesini veren Yunus Emre Armağan, Ortaca’nın Dalyan ve Sarıgerme gibi turizm destinasyonları ile önemli bir ilçe olduğunu belirterek, “Ortaca’nın hem Büyükşehir’den, hem de Ankara’dan yeteri kadar hizmet almadığı kanaatindeyim. İnsanların yaşam standartlarını yükseltmek, Ortaca’yı daha tanınır hale getirmek istiyorum. Ortaca’da altyapı, üstyapı anlamında ihtiyaç olan ne varsa bu projeleri ivedi şekilde gerek Büyükşehir, gerekse Ankara’dan getirebilmek için, bütçe ve proje üreteceğiz. Ortaca’yı bir turizm markası haline getirmek, uluslararası spor müsabakaları, kültür ve sanat etkinlikleri ile bu markayı oluşturacağız” dedi. “Ortacanın tarihini yeniden yazmak istiyorum” diyen CHP Ortaca Belediye Başkan Aday Adayı Yunus Emre Armağan, “Şeffaf, katılımcı, demokratik, denetlenebilir çağdaş bir belediyecilik anlayışı ortaya koymak istiyorum. Gelecek nesillerimize daha çağdaş daha sosyal daha yaşanabilir bir Ortaca bırakmak en temel arzum olduğunu tüm Ortacalı hemşehrilerimle paylaşmak istiyorum” dedi. Ortaca da yönetim anlayışının tarihiyle coğrafyasıyla kültürüyle ekonomisiyle tarımı ve turizm potansiyeliyle herşeyden çok özenli olmayı gerektirdiğini düşünüyorum” dedi.

BU HİZMETLER ZARURİYET

Ortaca’nın kronikleşmiş Otopark, Otogar, Sebze ve Meyve Hal’i ile Dalyan’daki Çekek Yeri sorununu ortadan kaldıracağız. Seçim sürecinde propaganda malzemesi haline getirmenin bile doğru olmadığını, bunun bir zaruriyet olduğunu düşünüyorum.

ORTACA TARIMININ MARKA DEĞERİ OLMASI GEREKİYOR

Ortaca’nın tarım ürünleri için hem yurt içi, hem de yurt dışında yeni pazarlar oluşturmayı istediklerini belirten Yunus Emre Armağan, “Ortaca’nın tarım ürünleri ile ilgili bir marka değeri olması gerektiğin düşünüyorum. Bunu da İstanbul, Ankara gibi büyük şehirlerle yapacağımız girişimlerle, bir marka yönetimi anlayışı ile limonu, portakalı, narı, mandalina, Dalyan Kefali gibi tarım ürünlerimizi, daha iyi tanıtacağımız bir süreç başlatmak istiyorum” dedi.

BİRİKİMİMİ ORTACA İÇİN KULLANMAK İSTİYORUM

15 yıldır Ankara’da yaşadığını belirten Armağan,”15 yıllık Ankara tecrübemiz var. Hem siyasette, hem bürokraside bir geçmişimiz ve ciddi tecrübemiz var. Bakanlıklarla, proje üretme noktasında neyi nasıl yapmamız gerektiği konusunda bir birikim var. Bu birikimi Ortaca için kullanmak istiyorum, ben Ortacayı Egenin incisi haline dönüştürmek istiyorum” dedi. Yunus Emre Armağan son olarak, “Yönetme anlayışımız ve tarzımızla, hafızalarda ve gönüllerde yer etmek için sosyal demokrasinin bir meşalesini de Ortaca’da yakmak için bende varım diyorum. 2024 yerel seçimlerinde Ortaca’da birlikte iktidar olmak için tüm inancım tüm kararlılığımla CHP’den aday olduğumu ilan ediyorum” dedi.

YUNUS EMRE ARMAĞAN KİMDİR?

Yunus Emre Armağan Ortaca’da doğdu. Bir kız babası olan Armağan, ilk ve orta öğrenimini Ortaca’da bitirdi. Ortaca Ahmet Ateş Ticaret ve Meslek Lisesi’nde eğitimini tamamladıktan sonra bir süre Dalyan’da turizm sektöründe faaliyet gösterdi. Daha sonra Ankara’ya yerleşen Armağan, Anadolu Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun oldu. STK’larda birçok faaliyette bulunan Yunus Emre Armağan, Türk-Çin İpekyolu Ekonomik ve Kültürel İşbirliği çerçevesinde Muğla’nın gelişip kalkınması adına balıkçılık alanından madene, turizmden tarım ürünlerine kadar birçok sektörde girişimde bulundu. Çin’de birçok iş insanı ile görüşmüş, önemli ilişkiler kurmuştur. Bodrum, Muğla ve Fethiye Ticaret Odaları işbirliği ile Çin’deki birçok iş insanı heyetini Muğla’da ağırlamış ve yatırım fırsatları sunmuştur. Aynı zamanda kültürel alanda da çalışmalar yürüten Yunus Emre Armağan, Sırbistan’ın başkenti Belgrad’da bulunan Nicola Tesla Müzesi’nin Türkiye’ye getirilmesi için müze yönetimiyle anlaşmıştır. Çocuklara ve gençlere bilimi sevdirecek ve onların ufkunu açacak projeler üretmeyi kendisine bir görev sayan Armağan, Nicola Tesla Müzesi’ndeki eserleri Türkiye’ye taşımayı hedefliyor. Çocuklara ve gençlere ilham vermesi ve ışık tutması için elektrik ve elektronik icatların mucidi olan Nicola Tesla’yı, daha yakından tanıtmak, anlatmak amacıyla eserlerini inceleyebilme şansı vermeyi hedefliyor. Ayrıca özel sektörde firması bulunan Yunus Emre Armağan, nazım ve koruma amaçlı imar planları, kentsel tasarım ve kentsel dönüşüm alanında pekçok proje üreten tecrübeli genç bir girişimci. Deneyimleri; 2011-2015: Muğla Eğitim Çevre Koruma ve Dayanışma Vakfı Danışma Kurulu Üyeliği 2011-2016: Türk-Çin İpekyolu Ekonomik ve Kültürel İşbirliği Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği 2011-2016: Uluslararası Yatırım Komitesi Komite Başkanlığı 2014-2016: Fethiye Ticaret Odası Genel Koordinatör 2016-Halen: Lavanta Tanıtım ve Araştırma Derneği Denetim Kurulu Üyesi 2016-Halen: Altınoran İmar Planlama Hizmetleri Tic.A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı 2017-Halen: Aristo Strateji Yönetimi ve Danışmanlık A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Eğitimi: 2014-2018: Anadolu Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü 2004-2007: Ortaca Ahmet Ateş Ticaret ve Meslek Lisesi