•    Grafen son derece hafif, çelikten 200 kat güçlü, ergime noktası 3000 derecenin üzerinde olan yani ısıya çok dayanan muhteşem bir malzeme… Şu anda çelik yelek yapımında kullanılıyor. Yarın bununla, uçak, araba, tren, gemi yapıldığını düşünün, kazalarda ölüm oranı sıfıra düşebilir.

•    İnsan vücudu için tasarlanacak bir yelek ile, günlük yaşamdaki rutin hareketlerle elde edilecek kinetik enerjiyi depolayıp gene günlük ihtiyaçlar için ( telefon şarjı, aydınlatma gibi…) kullanılabilecek elektrik enerjisine çevirip depolamak…

•    Vatana ihanet, tecavüz, cinayet gibi toplumu idam verilemediği için rahatsız eden suçlara ömür boyu, yer altında madende çalışma cezası verilmesi… Uygulaması gayet kolay… Yıllardır ekmeği uğruna yeraltında her gün canı pahasına çalışan maden işçilerimiz, yerüstünde ofislerinde rahatça çalışacak, işleri yeraltı maden cezası almış, ayakları elektronik kelepçeli mahkumları kameralarla izleyip denetleyecek… Azılı suçlularda otel benzeri hapislerde sefa süreceğine her gün ölümle karşı karşıya çalışarak ceza çekecek. Bu ceza yasalaşırsa, suç oranlarının otomatikman azalacağı görülecektir. Bir taşla iki kuş, madenci ölümlerini sıfıra indirip, suçlulara idamdan beter ceza vermek… İnsan haklarından bahseden olursa, normalde madencilerimizin insan haklarını hatırlatırım.

•    Mevcut reyting sistemini kaldırıp, ülke genelinin katılımının sağlanacağı online oylama sistemi oluşturmak… Mevcut reyting sistemi 4400 haneye kurulan cihazlarla yapılan çağın gerisinde kalan bir sistem…Bir çok program ve dizi halkın beğenisine rağmen bu ölçümleme yüzünden yayından kalkıyor. Eğer online olarak her program ve dizi için anket şeklinde oylama sistemi kurulursa, herkes ilgili site veya uygulamadan TC no.sunu yazarak beğenisini oylayabilir, böylece gerçek reyting değerleri ortaya çıkar.

•    Market  ve satıcıların fahiş zamlarına çözümler: 
-    Kapama cezası: İlk uyarıya rağmen zamlara devam eden market ve satıcıların tüm şubelerine 10 günden başlayan kapama cezası verilmesi.
-    Para cezası yerine fahiş fiyatla satılan ürünlerin %75 indirimle halka verilmesi. ( Para cezası devletin işine geliyor olabilir ama ceza alan market ve satıcılar aynı gün etiketlerle oynayıp cezayı halkın sırtına yüklüyor.)
-    Uyarılara rağmen zam yapanlara en az bir ay boyunca etiketlerinden bir sıfır atma cezası…

Neden olmasın? Fikirler garip gelebilir ama uygulanabilirse bir çok sorunu çözebilir. Bizde fikir çok… Yazmaya devam edeceğiz. Sevgi ve selamlar.